İmplant Tedavisi


 

Klasik köprü protezlerinde komşu dişlerin küçültülmeleri sonucu dişlerde oluşan hasar implant uygulamalarında önlenmiş olur.

Sabit protez yaptırma şansını kaybederek , hareketli proteze mahkum olan bireyler, implant uygulamaları sayesinde sabit dişlere sahip olabilirler.

Üst çene total dişsizlik vakalarında, total protezin (damak) implantla desteklenmesi sayesinde damağı tamamen örtmeyen dolayısı ile bulantıya yol açmayan, tat kaybına neden olmayan daha sağlıklı protez uygulamaları yapılabilir.

Silikleşmiş çene kemiği nedeni ile protezleri ağızlarında aşırı oynayan ve bu nedenle rahat fonksiyon göremeyen hatta konuşamayan bireylerin protezleri implant destekli hale getirilerek stabil kılınabilir.

Diş çekimini takiben çene kemiklerinde oluşan rezorbsiyon (erime) implant uygulamaları sonrasında önemli miktarda önlenmiş olur.

İyi fonksiyon görebilen, çok daha estetik sonuçlar elde edilen protezler ile bireyler her istediklerini yiyebilir, özgürce gülebilir, kahkaha atabilir, öpüşebilir, yeniden kazandıkları özgüvenleri ile belkide ihmal ettikleri sosyal hayatlarını doya doya yaşayabilirler.

 

Eskişehir İmplant Merkezi Tedavi Yöntemleri Muayenehane Diş Hekimi

İmplant Tedavisinin Avantajları